UrthLeaf CBD Review CBD Hemp Oil CBD Hylki CBD Bath Bomb CBD Salve Og CBD Vape Pen Guest PostRishikimi i CBD i UrthLeaf: CBD Hemp Oil, CBD Capsules, CBD Bomb Bomb, CBD Salve And CBD Vape Pen


Ky përmbledhje CBD u shkrua nga një prej blogerëve tanë mysafirë për UrthLeaf CBD.


Në këtë rishikim CBD , Unë do të shkoj në po rishikoni linjë e tërë e produkteve CBD nga një kompani kaliforniane CBD e quajtur UrthLeaf. Unë do të filloj këtë përmbledhje duke folur pak për kompaninë, markën e tyre dhe cilësinë e produktit. Kjo Rishikimi CBD do të jetë plotësisht i sinqertë dhe i paanshëm.UrthLeaf  <a href=CBD PRE-ROLLS : CBD Hemp Oil, CBD Capsules, CBD Bomb Bomb, CBD Salve And CBD Vape Pen” src = “// cdn.shopify.com/s/files/1/2351/2959/files/ IMG_3801.JPG? V = 1574163598 “style =” noton: as ;; ” />


Produkte CBD UrthLeaf – Përshtypjet e para


Së pari, unë do të doja të theksoja që kam marrë produktet nga UrthLeaf brenda një jave: kjo është sa kohë u desh që ngastra të mbërrinte nga Kalifornia (SHBA) në Londër (Britani e Madhe). Në skemën madhore të gjërave, kjo është pothuajse dy herë më shpejt sesa ka marrë për pako të ngjashme për të më arritur nga Kalifornia. Do të tregojë se, nga pikëpamja juridike, nuk ka asnjë çështje me produktet UrthLeaf CBD në kontrollin kufitar, që është një lajm i shkëlqyeshëm për të gjithë klientët ndërkombëtarë.


Produkte UrthLeaf CBD - Përshtypjet e para
Produkte CBD UrthLeaf – Përshtypjet e para


E gjithë paketa ka mbërritur në një qese letre shumë të hipster dhe profesionale të markës UrthLeaf, por për shkak të motit të lagësht në Londër, çanta u lag në paketën time të pasme dhe nuk ishte më e denjë për tu paraqitur në këtë përmbledhje të CBD. Përshtypja ime e parë për Produkte CBD UrthLeaf ishte shoqata me natyrën, tokën dhe tokën. Kjo është për shkak të logos shumë profesionale të kompanisë që duket se është e përqendruar në jetën e gjelbër dhe të shëndetshme dhe sugjeron që produktet e tyre janë natyrale.


UrthLeaf CBD Rishikimi: CBD Hemp Oil, Caps CBD, Bombë CBD Bath, CBD Salve Dhe CBD Vape Pen


Produkte CBD UrthLeaf – Paketimi


Të gjitha produktet CBD të UrthLeaf vijnë në paketim letre shumë të guximshëm dhe cilësor. UrthLeaf CBD bombë paketimi është produkti i vetëm që prishet myk pasi futet në një kuti kafe që është më e zakonshme në industrinë e bukurisë. Për shembull, kur unë shkoj në disa dyqane luksoze apothecary në Brick Lane ose Cananry Wharf, bombat e banjës dhe sapuni shfaqen në paketime të ngjashme elegant dhe minimalist dhe hipster. Duke shqyrtoi shumë produkte të CBD në të kaluarën, ajo që e bëri të paketuar paketimin e UrthLeaf është fakti që është shumë i detajuar dhe përmban shumë e informacionit të dobishëm për secilin produkt. Sipas mendimit tim, kjo është shumë e dobishme nga këndvështrimi i përdoruesit.


UrthLeaf CBD Tinktura vaji e naftës 300mg, 900mg dhe 1800mg


UrthLeaf CBD Hemp Oil Tincture 300mg, 900mg and 1800mg

Unë jam përpjekur të provoj UretLeaf CBD Tinktura e naftës kërp në tre pikat e kursit prej një jave në ambiente të ndryshme sociale. Pasi ka shijuar shumë tinktura vaji CBD më parë, Tinktura e vajit të naftës UrthLeaf CBD kërp është e paplotësuar dhe nuk shijon si kanabis ose kërp. Shtë shumë neutrale por e pasur dhe shijon si vaji i shijshëm italian që do të kishit në sallatën tuaj në një restorant të zbukuruar të qytetit. Përderisa nuk më intereson shija e kanabisit ose kërpit, kuptoj se shumë përdorues të naftës CBD mund të kenë konotacion negativ të shoqëruar me produktet e Kanabisit dhe të Kanës pasi CBD është në thelb një derivat kanabisi më pak THC. Duke pasur parasysh që tinktura e vajit të kërpit UrthLeaf CBD ka një shije neutrale, është ideale për këdo që dëshiron të përfitojë nga vaji CBD pa shijen e kërpit ose kanabisit. Kam konsumuar UretLeaf CBD Tinkturë të Vajit me gojë para se të shkoja në shtrat duke vendosur disa pika nën gjuhën time. Brenda gjysmë ore, unë ndihesha i qetësuar, i qetë dhe i përqendruar. Ekziston një gabim që CBD ju bën të lartë. Përkundrazi, ndihmon për të stabilizuar trurin dhe përqendrimin tuaj. Kam eksperimentuar edhe me UretLeaf CBD Tinkturë të Vajit të Naftës në 900mg duke e shtuar atë në shkundjen time të proteinave para stërvitjes të përbërë nga boronica, qumështi, proteina pluhuri dhe një bananeje. Unë kisha shkundur proteina dy orë para se të shkoja në palestër dhe duhet të pranoj që Oil CBD me të vërtetë ndihmoi në aspektin e përqendrimit në palestër dhe me të vërtetë përmirësova qëndrueshmërinë time, veçanërisht kur erdhi në trajnimet për kardio dhe peshat. Shija neutrale e UretLeaf CBD Tincture Oil Oil e bën atë të përsosur për përzierjen e saj me ushqime dhe pije të ndryshme. Qasja ime personale është të konsumoj vaj më të dobët CBD në mënyrë gojore dhe të shtoni vaj CBD me forcë më të lartë në ushqime dhe pije. Në faqen e internetit të kompanisë, UrthLeaf deklaron se ata përdorin vetëm kërp industrial jo-modifikuar gjenetikisht nga disa ferma të zgjedhura CBD. Unë mendoj se kjo kërkesë vërtet shkon dorë për dore me markën e tyre tokësore dhe të frymëzuar nga natyra.


UrthLeaf CBD Hemp Oil Tincture 300mg, 900mg and 1800mg

Kapsula xhel UrthLeaf CBD 900mg


UrthLeaf CBD Gel Capsules 900mg UrthLeaf CBD Gel Kapsula 900mg


Kurrë nuk e kuptova mirë konceptin e konsumimit të kapsulave të xhelit CBD derisa derdhja vaj CBD në të gjithë iphone-in tim ndërsa unë po merrja ca vaj CBD ndërsa ishte në lëvizje. Kapsulat xhel UrthLeaf CBD 900mg ofrojnë lehtësinë e konsumimit të vajit CBD ndërsa jeni në lëvizje. Po kështu, kuptova se kapsulat xhel UrthLeaf CBD 900mg gjithashtu mund të ndihmojnë në menaxhimin e rrezikut reputacional. Njerëzit e paformuar mund të jenë skeptikë në lidhje me konsumimin e vajit CBD nga një pipetë dhe Kapsulat Xhel UB të Lartë CBD 900mg definitivisht ofrojnë më shumë diskrecion për konsumimin e CBD në vende publike apo edhe në vendin e punës. Vendosa të kem disa kapsula Gel CBD ndërsa isha në një udhëtim të gjatë Underground në Londër. Natyrisht, unë isha pak e tensionuar dhe e stresuar pas një dite të gjatë në zyrë dhe nxitimit dhe nxitimit në qytet. Unë hodha poshtë 2 kapsula CBD me ca çaj flluskues të shijshëm të limonadës së shijshme dhe pas rreth 30 minutash, efektet e CBD filluan të fillojnë gradualisht. Unë u ndjeva më i qetë, i kompozuar dhe i ftohtë deri në pikën ku po bëja bisedime të lehta me shokët e tjerë . Më pëlqen shumë fakti që kapsulat Xhel UrthLeaf CBD vijnë në 900mg, një forcë mjaft e lartë. Shtë mjaft e thjeshtë për të rregulluar marrjen e CBD me vajin CBD duke marrë disa pika pak a shumë. Sidoqoftë, me Tabletat Gel CBD, dëshironi të merrni efektin optimal pa pasur nevojë të gëlltisni dhjetë kapsula CBD. Forca e kapsulës CBD është padyshim në pikë. Në faqen e internetit të UrthLeaf dhe në etiketë, thuhet se kapsulat e tyre CBD përmbajnë:


Vaj kokosi i fraksuar (Trigliceridet me zinxhir të mesëm MCT)
Xhelatinë (kapsula xhelatine)
Lecithin Luledielli jo OMGJ Jo OMGJ
Lëngu i lulediellit me spektër të plotë


CBD PRE-ROLLS ” alt = “UrthLeaf CBD Gel Capsules 900mg” />

UrthLeaf CBD Hemp Healing Salve 900mg


UrthLeaf CBD Hemp Healing Salm 900mg

Ja çfarë pretendon UrthLeaf në lidhje me shërimin e tyre të CBD në shërimin e kërpit:Shitja më e lartë e UrthLeaf, salvati topik është krijuar duke nxjerrë spektër të plotë, vaj të pasur me CBD, vaj kërpi dhe duke e injektuar atë me vaj lule organike organike livande, vaj organik kokosi, vitaminë E dhe dyll organik. Këto përbërës të thjeshtë krijojnë një salvim të fuqishëm që është i mbushur me veti anti-inflamatore për të ndihmuar në trajtimin e të gjitha dhimbjeve, dhimbjeve dhe muskujve të dhimbshëm. Ne gjithashtu na pëlqen të përdorim pjekjen tonë në prerje, plagë, lëkurë të thatë dhe ekzemë! Për lehtësim më të shpejtë, të synuar, thjesht masazhoni një sasi të vogël në zonën e prekur.

UrthLeaf CBD Hemp Healing Salm 900mgNë përgjithësi, kjo përmbledh shumë mirë shërimin e bimëve UrthLeaf CBD CBD. Mbi një vit më parë, unë kam zhvilluar një gjendje të lëkurës të njohur si uticaria. Unë kisha bërë shumë teste gjaku dhe pashë mjekun tim në raste të shumta, por shkaku i saktë i alergjisë sime ishte i panjohur. Më thanë që mund të ishte gjithçka nga stresi deri tek intoleranca e trupit tim ndaj motit të lagësht britanik. Prandaj më lanë të marr tableta anti-alergji Loratadine. Nëse unë nuk do të merrja tabletat çdo mëngjes, pjesët e trupit tim papritmas do të fillojnë të kthehen në të kuqe dhe unë do të zhvilloja një skuqje. Veryshtë shumë e bezdisshme të jetosh me një gjendje të tillë. U përpoqa menjëherë UrthLeaf CBD Hemp Healing Salve në zonat e prekura të lëkurës dhe skuqja u largua për rreth 5 minuta. Sidoqoftë, ajo që kam vërejtur është se duke përdorur UrthLeaf CBD Hemp Healing Salve , CBD Hemp Oil dhe CBD Bath Bomb, gjendja ime është bërë të zvogëlohet. Numri i përgjithshëm i ndodhive alergjike ka rënë dhe madje edhe nëse nuk i marr tabletat e mia anti-alergjike, mund të marr lehtësisht për një ose dy ditë. Kjo është shumë inkurajuese dhe përfundimisht tregon se CBD ka shumë potencial për të ndihmuar në trajtimin dhe zbutjen e kushteve të lëkurës dhe alergjive.


UrthLeaf CBD Hemp Healing Salm 900mg

Unë nuk planifikoja të përdorja UrthLeaf CBD Hemp Healing Salve për ndonjë gjë tjetër sesa të ndihmoja për të trajtuar alergjinë time dhe lëkurën e thatë, por pas një muaji pasi isha larg palestrës, vendosa të kthehem në peshën time normale të shtypit të stolit vetëm për të mbajtur një dëmtim të shpinës. Në thelb, unë nuk mund ta ngreja shiritin mbrapa, ajo u ul në bark dhe unë u përpoqa ta shtyja atë duke më përdorur shpinën. Unë nuk e kuptoja se në atë kohë, por kisha spërkatur shpinën e poshtme dhe kisha shumë dhimbje pas stërvitjes. Kam aplikuar sasi të bollshme të UrthLeaf CBD Hemp Healing Salve dy herë para se të shkoj në shtrat dhe një herë në mëngjes. Rezultatet ishin të pabesueshme, dhimbja e shpinës filloi të zhytej dhe pas 2 ditësh ajo kishte ikur plotësisht. Kjo nuk është asgjë më pak se një mrekulli sepse dhimbjet e tilla të shpinës marrin të paktën 2 javë për t’u shëruar. Prandaj, unë do të rekomandoja shumë UrthLeaf CBD Hemp Healing Salve për këdo që vuan nga dëmtimet në palestër dhe alergjitë ose gjendjet e lëkurës. Era e UrthLeaf CBD Healing Salve është shumë e këndshme dhe e sofistikuar dhe nuk ka shenja të tregojë se jeni duke përdorur një produkt kërpi ose CBD. U befasova shumë pasi era e këtij UrthLeaf CBD Healing Salve është shumë e butë, fshatar dhe më kujton një udhëtim në një kopsht të bukur nga një prej Romaneve Victorian! Zakonisht, kripëra të ngjashme kanë një erë shumë të butë dhe jo plotësisht të këndshme. UrthLeaf CBD Hemp Healing Salve gjithashtu funksionon shkëlqyeshëm si krem ​​për trupin dhe është një zëvendësim i shkëlqyeshëm për parfumin.


UrthLeaf CBD Hemp Healing Salm 900mg

UrthLeaf Eukalipt CBD Bombë Bath 50mg


UrthLeaf Eukalipt CBD Bomb Bath 50mg

Unë jam përgjithësisht më shumë një person dush dhe për shkak të rutinës time të ngarkuar, nuk kam kohë për të marrë një banjë të mbushur plotësisht me flluska sapuni dhe rosat e verdha nostalgjike. Më në fund u tërhoqa për të marrë një banjë të ngrohtë gjatë fundjavës me një çaj flluskë të shijshëm. Kam kapur bombën e banjës së Eukaliptit ndërsa po mbushja banjën. Filloi të shpërndahet shumë gradualisht dhe i dha një aromë shumë qetësuese dhe të freskët të gjithë banjës. Kur u futa në banjë, kam vërejtur të ndjehem shumë i qetë, i qetë dhe lëkura ime u bë jashtëzakonisht e butë dhe e butë. Pas rreth një ore, u ndjeva shumë e përtërirë dhe jashtëzakonisht e relaksuar. Bombë banjoje eukalipt CBD kombinon më të mirat e të dy botëve duke sjellë CBD në kozmetikë dhe produkte të kujdesit për trupin. Patjetër që mund të ndjeja efektet terapeutike të CBD në lëkurën time dhe gjendjen time fizike dhe mendore. Lëkura ime u ndje më e re dhe trupi im thjesht ndjehej i relaksuar. Kjo bombë me banjë CBD më ndihmoi të bëja një gjumë shumë të mirë të natës dhe ndihmoi për të rigjetur tërë trupin tim. Unë patjetër që ndjeva rezultate shumë pozitive tërë javën.


UrthLeaf Eukalipt CBD Bomb Bath 50mg

UrthLeaf CBD Vape Pen 200mg


UrthLeaf CBD Vape Pen 200mg

Më pëlqen një vape e mirë dhe kam provuar të gjitha llojet e e-lëngjeve të vape nga Britania e Madhe, Malajzia dhe Sh.B.A. Më pëlqen të shuaj të gjitha lëngjet e mia elektronike në nikotinë 3mg. Unë konstatoj se nikotina më bën të ndjehem shumë i shqetësuar dhe i mpirë. Unë kam vetëm vape vaj CBD një ose dy herë më parë. Mbaj mend që kam pasur disa çështje me të dobëtin e CBD mbi tanket e mia Uape dhe Vopoo të vape, pasi ato nuk ishin shumë miqësore me elikuidin CBD. Një gjë që me të vërtetë më pëlqen në lidhje me U rthLeaf CBD Vape Pen është se vjen me një bateri dhe një para-mbushur Fishek CBD që do të thotë se nuk kam nevojë të harxhoj çdo kohë në blerje për një rezervuar vape dhe fishekë të përshtatshëm. Nuk ka asnjë problem gjithashtu që të fitoni të drejtën e vatrës për të marrë një vape të mirë nga elikuidi CBD. Duke u nisur nga paraqitjet, UrthLeaf CBD Vape Pen është shumë e hijshme dhe mban një pamje shumë luksoze. Bateria e stilolapsit të stilolapsit të vape vjen në një fund të butë prej çeliku dhe fishek është bërë nga qelqi dhe jo plastik, i cili me të vërtetë ndihmon për të mbajtur të gjitha nastijet dhe mban CBD eliquid të pastër dhe të pandryshuar. Vape është jashtëzakonisht e qetë. Në të kaluarën, kam pasur raste të naftës CBD duke provuar djegur ose “jo të drejtë”. Kjo është diçka që më mbajti larg nga të varnit CBD. CBD VAPE PEN 200MG bëj të gjitha ngritjet e mia të mëdha duke siguruar një stilolaps vape CBD që është i konfiguruar në të vërtetë për të varur CBD. Ju nuk keni pse të përzieni me ndonjë cilësim ose kontroll të ndërlikuar. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të bëni një barazim dhe të shijoni. CBD HEMP OIL PET TINCTURE 300MG është shumë e qetë dhe e natyrshme. Unë rekomandoj këtë stilolaps vape CBD për këdo që kërkon relaksim të menjëhershëm. Vaji dhe kapsulat CBD zgjasin pak më shumë për të hyrë në fuqi përmes gëlltitjes. Përkundrazi, CBD-ja e vapave ka një efekt të menjëhershëm.


UrthLeaf CBD Rishikimi: CBD Hemp Oil, Caps CBD, Bombë CBD Bath, CBD Salve Dhe CBD Vape Pen


Produkte të CBD UrthLeaf: Aktgjykim Përfundimtar


Gjatë këtij rishikim CBD , kam zbuluar që cilësia e produkteve CBD dhe pretendimet nga UrthLeaf janë mbështetur nga cilësia e tyre superiore. Në përgjithësi, UrthLeaf është padyshim një nga markat më të mira organike CBD që kam shijuar. Tema organike përshkon markën dhe të gjithë rrugën drejt cilësisë së Produkte CBD të UrthLeaf . Kam gjetur produkte CBD të UrthLeaf të jenë shumë efektive me lehtësimin e stresit, ankthit, dhimbjeve muskulore, dhimbjeve të shpinës, kushteve të lëkurave dhe alergjive. Sidoqoftë, nuk është e nevojshme të keni një kusht për të marrë CBD. Unë e konsideroj CBD të jetë një mënyrë shumë e mirë për të qetësuar me disa muzikë chillout në sfond. Unë do të doja të rekomandoja veçanërisht UrthLeaf për ata njerëz që janë në kërkim të një markë më delikate të kërpit dhe CBD që nuk shijon saktësisht si kanabis kërpi apo bërtas! Për sa i përket çmimeve, UrthLeaf CBD ofron një vlerë të madhe për para duke marrë parasysh që po merrni një produkt organik i cili është punuar me dorë nga kërpi industrial me cilësi më të lartë nga disa të zgjedhura ferma kërpi !